Ajalugu ja traditsioonid

Paldiski lasteaed Sipsik alustas tegevust 01. juunil 1965 aastal.

22. novembril 1995 aastal sai lasteaia nimeks Sipsik.

Lasteaia õueala remonditi täielikult 2016–2017. aastatel: uus pinnasekate ja muru, asfaltkate, uus piirdeaed, uued mänguatraktsioonid, samuti rajati liiklusõpperada. 2017. aasta suvel tehti lasteaia esimesel korrusel kosmeetiline remont.

Lasteaias on loodud kaasaegne, tervislik, innovatiivne ning turvaline õpi- ja töökeskkond. Lasteaia mänguväljak on täiendatud mänguatraktsioonidega (Lääne–Harju vallavalitsuse ja sponsori abil – 2tk, mai 2021). Renoveeritud on lasteaia ruumid: keelekümbluse rühm, sõimerühma magamistuba, puhkeruum (juuli 2021). Keelekümbluse rühmas on uus interaktiivne tahvel (sponsori abil “Bestnet AS” august 2021).


Traditsioonid:

Lasteaias on oma traditsioonilised üritused. Lasteaia sünnipäeva tähistatakse novembrikuus.  Omanäolisust kujundavad pikaajalised traditsioonid ja projektid: spordinädal, “Rebasekutsika päev”, CodeWeek’i õpitoad lastele ja õpetajatele, Suure Päkapiku Turniir, heategevuslikud mihkli- ja jõululaadad, LauluSipsik, projekt DigiSipsik. Lasteaed võtab aktiivselt osa linna ja valla elust, püüab jagada kogemusi pedagoogilise üldsusega, võtab osa paljudest linna ja rahvusvahelistest laste üritustest.