Lasteaed Sipsik sai 57-aastaseks

Täna on meie lasteaia sünnipäev – 57 aastat vana.

Nagu sõnastas üks tänane külaline, vallavanem Jaanus Saat: 57 aastat on vaid hoone vanus, mitte kollektiivi vanus. Meie kollektiiv on ainulaadne, see on ühtehoidev meeskond mõttekaaslastest, kellest igaüks töötab ühise eesmärgi nimel. Külalistelt, sealhulgas ka meie sõpradelt Hea süda organisatsioonist jäi kõlama palju meeldivaid sõnu – nad rõhutasid, et kõik lasteaiatöötajad tulevad edukalt toime sellise ülimalt olulise ja keerulise ülesandega nagu laste kasvatamine ja arendamine, kes on meie riigi tulevik.

Ka lapsed ei jäänud õnnitlusest kõrvale. Lepatriinu, Maasikas ja Kirsike rühmade lapsed esitasid liigutavaid ja kauneid kontserdi numbreid.

Veel sellel päeval märgiti ära parimad töötajad – nad valiti kinnisel hääletamisel kogu kollektiivi poolt. Parim spetsialist 2022 nominatsiooni võitis Virve Tauts, Parim töötaja 2022 nominatsiooni Anna Vladimirskihh, Parima õpetaja abi 2022 nominatsiooni jagasid Liza Gerassimova ja Tatjana Gulaja. Ja nominatsioonis “Parim õpetaja 2022” oli mitu liidrit, kuid kõige  rohkem hääli sai Natalia Reva. Palju õnne võitjatele!

Pärast aga tähistasime lasteaia sünnipäeva koos lastega. Kõik rühmad tõsiselt valmistusid peoks. Isegi värsked lõpetajad austasid lasteaeda oma kohalolekuga ja näitasid suurepärast tantsunumbrit.

Algul olid kõik Sipsiku ilmumise üle väga õnnelikud, siis aga hüppas saali Paharet ja rikkus peaaegu kõik ära! Pahur tüdruk tegi nõiatrikke, võttis Sipsiku hääle ära ega tahtnud ennast ümber kasvatada enne, kui oli veendunud, et meie lapsed teavad ja oskavad kõike – laule, tantse, mänge ja muid tegevusi. Milliste katsetega kuri Paharet ka välja ei tulnud, tulid lapsed kõikidest raskustest välja. Tänu nendele Sipsiku hääl tuli tagasi, saali toodi sünnipäevatorte. Paharet kasvatati silmapilkselt ümber ja ta isegi kinkis tordi jaoks šiki küünla. Selle eest lapsed kostitasid teda maiustustega.

Sellel aastal nii lapsed kui ka õpetajad omandavad animatsiooni oskusi. Seetõttu olid meeskonna õnnitlus lasteaiale vormistatud animatsiooni formaadis.  See kestis vaid 30 sekundit, kuid isegi nii lühikese animatsiooni jaoks pidime tegema üle viiekümne kaadri:

Püüdsid anda endast parima mitte ainult lasteaia töötajad, vaid ka nende pereliikmed. Selle tulemusena Sipsik kujunes välja väga erinevaks, kuid samas ainulaadseks. Ja uskumatult armsaks ja armastusväärseks. Tõepoolest, igas kaadris on killuke hea inimese hingest.

Palju õnne sünnipäevaks, kallis lasteaed!    

Published