Meid külas oli neli lippu

Täna meie lasteaias oli külalisi erinevatelt kontinentidelt ning muusikasaalis valitses ebatavaline melu. Kreeka Sirtaki tants, idamaine kõhutants, Cirque du Soleil etendus, Aasia bambusmängud – ja seda kõike ühes ruumis! Kuidas oli see võimalik?

Kogu saladus peitub Sõprusenädalas, mida meie “Sipsikus” traditsiooniliselt korraldatakse. Ja täna toimus mastaapne üritus “Maad ja rahvad”. Kõik rühmad valmistusid ja harjutasid pikka aega, et neile usaldatud riiki väärikalt esindada.

Vastutusrikkaim ülesanne lasus „Päevalilleke“ rühmale, kes esindas Eestit ja esitas „Kükita“ tantsu. „Mesilase“ rühma lapsed jutustasid Hiinast, andsid kõigile võimaluse mängida ehtsa bambusega ning tantsisid lehvikutega. „Lepatriinu“ rühm esindas Prantsusmaad. Lapsed tutvustasid kõigile Charles Perrault’ tegelasi ja vaba Prantsusmaa sümbolit – kukke. Siis aga toimus etteaste kuulsa Cirque du Soleili vaimus. Egiptust esindasid „Maasikase“ poisid ja tüdrukud. Seal olid peaaegu ehtsad püramiidid ja isegi tükike kõrbest. Tüdrukud esitasid kauneid idamaiseid tantse ja poisid, nagu tõelised sultanid, jälgisid tegevust rahulikult pealt. „Kirsikese“ lapsed valisid Kreeka. Lapsed said mitte ainult mängida ja lustida, vaid ka publikut köita. Keegi ei suutnud hoida kõrvale sütitava sirtaki keerisest. Kes aga tantsida ei saanud, plaksutas valjult takti ega hoidnud naeratust tagasi.

Published