Pere digiüritus

Sügise viimasel päeval toimus lasteaias ainulaadne interaktiivne üritus – RoboQuest Päevalillekese rühma laste vanematele ja lastele endile. Lapsed ja täiskasvanud moodustasid meeskonnad ning üheskoos päästsid robotpanda mTinyt, kelle röövisid droonid Tello EDU.

Droonid olid esialgu heatahtlikud, siis aga muutusid kurjaks. Lapsed püüdsid röövijatele meelde tuletada, et alati võidab headus ja kasutasid seleks 3D-skannerit – skaneerisid mängusüdame, laadisid selle 3D-mudeli viimase allesjäänud hea drooni mällu ja saatsid teele. Enne oli aga vaja leida droonile akud ning selleks kasutasid kolm tiimi maastikuroboteid ja liikumisalgoritme. Lapsed said algoritmid kätte pärast 10 taseme läbimist arvutimängus Kids Coding.

Drooni lennutamise õiguse sai võidumeeskond, kes esimesena tõi aku oma maastikuroboti jaoks. Kui ekraanile ilmus pöörlev 3D-südamemudel, sissetungijad muutusid heasüdamlikuks ja vabastasid mTiny pandaroboti. Programmeerimise abil aitasid lapsed mTinyl koju jõuda ning tema tagasituleku auks korraldasid kõik meeskonnad robotite ühistantsu.

Üritus läks väga lõbusalt ja aktiivselt. Lapsevanemad olid siiralt vaimustunud ja siin pole midagi imestada – RoboQuesti jaoks kasutasime kõige uusimat digitehnoloogiat, mille saime 2021. aastal tänu ProgeTiigri projektile.

Published