Putukate hotell on avatud

Lasteaia territooriumil avati hotell, nüüdseks see on tegutsenud juba kuu aega. Siiski te ei leia seda veebisaidilt Booking.com, sest see hotell on mõeldud kasulikele putukatele. Esimesed külalised on end juba sisse seadnud, kuid neid pole veel palju – putukad asustavad uut ruumi teatava ettevaatlikkusega.

Miks siis seda putukate hotelli vaja on ja veel lasteaias? Esiteks on see hariv, lastele meeldib elavat loodust vaadelda ja sellised vaatlused annavad suurepärase võimaluse arenguks. Teisalt on see keskkonnasõbralik: paljud putukad on aias väga kasulikud. Nad hävitavad väikseid, kuid aplaid kahjureid palju tõhusamalt kui agrokemikaalid. Lõpuks on putukate maja armas ja ebatavaline atribuut, mis võib aeda kaunistada, saada selle pärliks.

Meie kena väike hotell asub täpselt selle koha ees, kuhu aasta tagasi istutasime talgutel 30 liiki metsalilli ja -taimi. Miks sinna? Mida rohkem on erinevaid taimi, seda rohkem putukaid soovib sinna elama asuda. See tähendab, et tuleb pakkuda putukatele heinamaa ja õitsva umbrohu aasa, mis meelitaks oma õietolmu ja nektariga juurde kõiki – nii jahimehi kui ka nende ohvreid.

Suvel on putukatel aias nii palju tööd, et nad ei vaja elamut. Kuid külma ilma tulekuga peavad nad otsima “talvekortereid”. Siin tuleb appi meie putukate hotell. Seda on vaja ainult jagada osadeks, et iga tüüpi putukatel ja kärbestel oleks oma “eluruum”. Ja et “uued asukad” lindudele lihtsaks saagiks ei muutuks, on soovitatav konstruktsioon katta suurte putukate jaoks piisavate aukudega võrguga. See ongi see, mida me tegime!

Samuti eelistavad erinevad putukad erinevat temperatuuri, sellepärast panime maja sinna, kus pool päeva on piisavalt päikesepaisteline ja teine pool pakub varju.

Published