Kuidas kutsuda kevad külla?

Mis täna õues küll toimus! Vastlad tulid lastele külla ja mitte niisama, vaid heade kavatsustega – mängude, meelelahutuse, taimetee ja kuumade pannkookidega.

Selleks aga oli vaja kevade kohale kutsuda.  

Kuid niipea, kui lapsed olid maagilisteks tegudeks valmis, tungis territooriumile tormakas Baba-Yaga ja mitte üksi, vaid koos oma kapriisse ja vastiku tüdruksõbra – Kikimoraga. Nad kaklesid omavahel ja vandusid vahetpidamata – noh, see kuidagi ei sobinud peole! Nad varastasid isegi Vastlapäeva võlupaelu, kuid ilma nendeta ei saanud ju kuidagi kevadet kutsuda: peab ju need paelad õunapuu külge riputama, et rohelised lehekesed kiiremini tärkaksid.

Muusikaõpetaja Svetlana veenis Yagat ja Kikimorat varastatud asju lastele tagastama, eeldusel, et poisid läbivad erinevaid takistusi ja täidavad kõik ülesanded. Ja loomulikult ei valmistanud lapsed pettumust – kõik rühmad andsid endast parima, ka kõige pisemad.

Sündmused lõppesid lõbusalt ja maitsvalt: mängiti uusi mänge, leiti kõik, mis vaja, kutsuti kevadet, nauditi pannkooke ja aromaatset teed. Ja isegi Baba Yaga sai sellest oma osa. Milline imeline päev!

Published