Kogemuste vahetus Sloveenias

Paldiski lasteaed “Sipsik” jätkab aktiivset osalemist rahvusvahelistes projektitegevustes. Hiljuti külastas Maasika rühma õpetaja Natalia Reva taas Sloveeniat, et osaleda projekti „Bridge to Multicultural Learning and Creativity“ (Erasmus+ ja Euroopa Solidaarsuskorpuse agentuuri toel) teisel sessioonil.

Seekordse nelja riigi kolleegide kohtumise teemaks oli “Õmblemine, saviga töötamine, kudumine, punumine”. Projekti ideeks oli kaasata vanemaid inimesi, et anda edasi oma teadmisi ja oskusi nooremale põlvkonnale, et elada aktiivset ühiskondlikku elu.

Sloveenia, Horvaatia, Küprose ja Eesti õpetajad töötasid ühiselt välja ja katsetasid viit mängu, mida kõik projektipartnerid saavad kasutada oma töös nii lasteialaste kui ka vanemate inimestega. Kolmapäeval infotunnis tutvustas Natalia Reva meie lasteaia õpetajatele neid mänge ja rääkis, kuidas projektis osalejad külastasid Jesenice linna erivajadustega laste kooli ning Eesti esindajad (Mittetulundusuhing VitaTiim) tutvustasid kõigile meie riigi haridussüsteemi.

Published