Teised maad ja rahvad

Juba kaheksandat aastat järjest toimub meie lasteaias pidu, mis on saanud eriliseks sündmuseks kõigile selle osalejatele – lastest pedagoogilise meeskonnani.
See projekt on tõeline seiklus läbi erinevate maailma kultuuride ja traditsioonide. Igal aastal valivad erinevas vanuses lapsed riigi esitamiseks. Alustatakse rõõmsat ettevalmistust: sümbolite, lippude, traditsioonide ja kultuuriliste eripärade uurimine. Vanemad liituvad projektiga hea meelega, aidates ette valmistada atribuute ja kostüüme.
Pidupäeva saabudes muutub lasteaia saal väikeseks maailmaks: värvilised lipud, kaunistused, köögist tulevad lõhnad – kõik see loob unustamatu atmosfääri. Iga rühm esitleb oma riiki uhkusega, räägib selle ajaloost, kultuurist, traditsioonidest ja esitab rahvatantse. 
Riikide ja rahvaste sõpruse pidu on mitte ainult võimalus õppida erinevate riikide kultuuripärandist, vaid ka õppetund austusest ja arusaamisest maailma kultuuride mitmekesisusest. Lapsed õpivad hindama iga kultuuri, mõistes, et igaühel neist on tähelepanu ja austust väärt.

Leave a comment