Teadus on huvitav ja lõbus!

22. novembril oli lasteaias palju teadust! Meie juurde tuli külla üks lõbus teadlane agentuurist GetLucky ja näitas meile palju uskumatuid katseid, mis panid meid ahhetama! 

Lapsed olid vaimustuses! Tegemist polnud ju lihtsalt teadusteatriga, vaid vapustava etendusega, milles võis osaleda igaüks.

Vapustavad olid eelkõige trikid ja nipid kuiva jääga! Teadlane puhus jääsuitsu, andis maitsta, tegi sellega megapaugu, lasi raketi välja ja korraldas tantse suitsu sees.

Siis järg läks vedela lämmastiku kätte. Lapsed muutsid selle abil lille kristalliks ja banaani kiviks ning soojendasid õnnetut kutsikat õhupallist. Siis aga kõige julgem õpetaja lasi endale lämmastikku käele valada. Ja selle temperatuur (vedela lämmastiku, mitte õpetaja oma) oli peaaegu miinus 200 ° C! Seejärel näksisid lapsed auravaid suupisteid ja keetsid jääputru. Lapsed veel mängisid lumepallidega, mis muutusid hetkega gaasiks. Ja lõpus tulistati sügavkülmpüstolist ja tehti suitsuplahvatus!

Peaasi, et lapsed ei suutnud peaaegu tunniajase esinemise jooksul kõigilt neilt imedelt pilku kõrvale pöörata. Tõenäoliselt on nüüd üks lastest kindlalt otsustanud saada teadlaseks või keemikuks. Sest täna veendusid kõik, et teadus on väga huvitav!

Published