Tervislik liikumine, turvalisus ja suurepärane tuju

Sel pühapäeval Lõuna-Eestis toimuva Tartu rattamaratoni eel on meie lasteaed liitunud laste virtuaalsete võistlussõitude projektiga. See tähendab, et rattavõistlused toimusid meie territooriumil, tulemused aga pani kirja meie liikumisõpetaja Virve Tauts. Kõik oli ametlik: lapsi registreeriti maratoni kodulehel, kõik osalejad said parima stardinumbri – “1”. Ja lõppunktis ootasid neid ka värvimisdiplom ja päris medal

Kuid enne starti sõitis lasteaia territooriumile sisse ebatavaline külaline – lõvi, kelle nimeks oli  Leo. Ta oli politsei abiline, kes hoolitses selle eest, et kõik lapsed järgiksid liiklusreegleid ja liikleksid ohutult. Seetõttu kontrollisid Leo ja tema kolleegid enne laste võidusõidurajale laskmist, et kõik kiivrid oleksid õigesti kinnitatud. Samuti näidati lastele, milline varustus politseil on, lubati kõigil patrullautosse istuda ja paaril korral lülitati isegi sireen sisse.

Aga pärast toimusid lõbusad võistlused, kus kaotajaid polnudki. Kõik said auhinnad ja hea tuju. Ja mis peamine – enesekindluse. Lõppude lõpuks, kui proovid ja läbid võistluse lõpuni, siis sa saad aru, et saad kõigega hakkama!

Published