Tutvu oma karusõbraga

Selleks, et edukalt areneda, vajavad lapsed häid sõpru, aga ka turvalisust, elu ilma vägivallata. Probleeme saab ennetada, kasvatades lastel varakult üldinimlikke väärtusi selleks, et nad seostuksid neid mitte ainult oma parimate sõprade, vaid ka lasteaia rühmakaaslastega. Parimateks sõbradeks saadakse tänu meie heale tahtele, me aga peaksime olema ka head rühmakaaslased  kõigiga, kes meie rühmas on.

“Kiusamisest vabaks!” – on kiusamise ennetamise programm. Lasteaed Sipsik liitus „Kiusamisest vabaks!” metoodikaga 2015. a. Projekti oli kaasatud rühm Kirsike. 2021. oktoobrist liitus metoodikaga ka teine ​​​​rühm – Maasikas. Programm on üles ehitatud neljale väärtusele – sallivus, austus, hoolivus ja julgus – ning pakub ka toetavaid õppematerjale. Kõik see aitab luua turvalist ja kaasavat keskkonda, õpetada olulisi sotsiaalseid oskusi ning tagada lasterühmades kõikide heaolu, kus kõik lapsed tunnevad, et nende rühm on tervik ja neil kõigil on hea koos olla.

Maasikase rühma lapsed kohtusid eile esimest korda oma isiklike kaisusõpradega. Iga laps valis endale karu ja nüüd teeb ta koos vanematega selle eriliseks ja ainulaadseks. Selleks tuleb karu riidesse panna, talle ülikond õmmelda või vähemalt müts pähe panna.

Samuti tutvusid lapsed põhiemotsioonidega – hirm, rõõm, kurbus, viha – ja õppisid neid  paremini mõistma. 

Projekti ametlik koduleht: http://kiusamisestvabaks.ee/

Published